optymalizacja treści to są czynności, które nie są zabronione kodeksem karnym czy jakimkolwiek innym. Co innego jednak legalność, a co innego wskazania wyszukiwarek. Na przykład Google zakazuje oficjalnie nielegalnych metod, czy też tak zwanego czarnego SEO, czyli zdobywania chociażby linków spamerskich. Warto o tym pamiętać zajmując się pozycjonowaniem stron internetowych w wyszukiwarkach internetowych. To jednak nie koniec – jeśli będziemy starali się zdobywać linki dla konkurencji, linki niskiej jakości, to nie jest to legalne. Firmy mogą pozwać o naruszenie dóbr i po prostu skierować sprawę do odpowiednich organów!
Pozycjonowanie a technikalia stron internetowych
W niniejszym artykule zastanowimy się nad tym, na czym polega pozycjonowanie stron internetowych w ujęciu technicznego aspektu budowy witryny. Okazuje się bowiem, że wyszukiwarki internetowe takie jak Google zwracają ogromną uwagę nie tylko na to, jak działa strona, czy ma dobre teksty oraz rzecz jasna na to ile dobrych linków posiada – ale także na budowę stron internetowych. Budowa, co to oznacza? Oznacza to oczywiście dobrą strukturę kodu. Pokazanie treści, odpowiednie nagłówki, zastosowanie czytelnych stylów, a przede wszystkim brak ukrywania jakichkolwiek elementów na stronie tylko po to żeby umieścić tam tekst z użytymi frazami kluczowymi. Nie ma drogi na skróty!
Linkowanie - definicja z Wikipedii
Obecnie linkowanie to najważniejszy element mający wpływ na pozycję stronypotrzebny przypis, aczkolwiek wyszukiwarka Google, najpopularniejsza w Polsce strona tego typu, stale próbuje ograniczyć wartość tego wskaźnika na rzecz innych wyszukiwarek jak Bing czy Yahooniejasne.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Linkowanie